Zapalenie krtani

Zapalenie krtani

| 0 comments

Zantac tabletki powlekane 150 to lek wyprodukowany przez naszą firmę specjalnie na potrzeby naszych klientów atriance

Osoby po długich imprezach, gdzie hałas zmuszał do ciągłego krzyku, albo kibice po śpiewaniu przez cały mecz, skarżą się na pojawiającą się na drugi dzień chrypkę. Jest ona spowodowana zapaleniem krtani, gdzie znajdują się struny głosowe, których rozszerzanie odpowiada za wydawanie dźwięków. Podczas tej choroby występuje ich obrzęk, który uniemożliwia ich swobodny ruch, co powoduje wspomniane wcześniej zniekształcenie głosu, zwane potocznie chrypą.

Pacjent, którego dopadła ta przypadłość często skarży się nie tylko na ból gardła, ale też na jego łaskotanie (a jak wiadomo gardła podrapać nie można, więc jest to dosyć irytujący objaw) oraz uczucie suchoty i kaszel.

Zapalenie krtani zwykle trwa krótki czas i przechodzi samo, można jedynie stosować leki, które będą zwalczać wymienione wcześniej objawy. Zalecany też jest oczywiście odpoczynek, ale nie od pracy, a od mówienia – lepiej nie nadwyrężać strun głosowych i dać im czas na zregenerowanie.

Przyjmowanie dużej ilości płynów też pomaga w zwalczaniu zapalenia. W przypadku choroby, która utrzymuje się dłużej niż dwa tygodnie warto udać się do lekarza specjalisty w tej dziedzinie – laryngologa. Niekiedy objawy zapalenia krtani mogą być pierwszym stadium nowotworu tego organu i nie należy wtedy tej choroby bagatelizować.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *