Przyczyny przeziębienia

Przyczyny przeziębienia

| 0 comments

Niquitin - pastylki

Nie ma chyba osoby, która choć raz w roku nie była przeziębiona. Właściwie taka osoba może czuć się niezłym szczęśliwcem – niektórym taka przypadłość przytrafia się nawet kilka razy do roku!

Kiedy już choroba nas dopadnie to koniec – jesteśmy zmuszeni do jej przeleżenia albo szybkiego wyleczenia. Sposoby na leczenie – domowe czy farmakologiczne –  już znamy, ale czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, jakie są tak naprawdę przyczyny przeziębienia?

Jesienią lub zimą temperatury nie osiągają wysokich wartości, czasem nawet pojawia się deszcz lub śnieg, co sprawia to, że nasz organizm podczas przechadzek albo nadmiernego wietrzenia pomieszczenia się wychładza.

W takich warunkach bardzo łatwo o wszelkiego rodzaju infekcje. Także wahania temperatur nie są dla nas dobre – szybkie przechodzenie z ciepłego pomieszczenia do zimnego i na odwrót wystawia nasz organizm na działanie chorób.

Nie warto się przemęczać, choć w dzisiejszej rzeczywistości, w której liczy się pogoń za karierą i pieniędzmi trudno się do tej rady zastosować. Aby być bardziej odpornym na złapanie mniej lub bardziej nieprzyjemnej choroby ważne jest aby dobrze się wysypiać i nie przepracowywać. Silny i wypoczęty organizm lepiej poradzi sobie z obroną przed chorobami.

Aby uchronić się przed chorobami warto też zastanowić się nad codziennym przyjmowaniem witamin – czy to wszystkich naraz, czy tylko tych, których nam brakuje. Ważna dla naszego organizmu jest witamina D, która chroni nas przed przeziębieniem.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *