Domowe sposoby na przeziębienie

Domowe sposoby na przeziębienie

| 0 comments

poetra

Kiedy łapie nas przeziębienie, to wiele osób tylko machnie na to ręką i weźmie pierwsze lepsze tabletki przeciwbólowe, które znajdzie w apteczce. Jednak czy nie warto czasem przyhamować z przyjmowaniem leków i wyleczyć się sprawdzonymi, domowymi sposobami?

Warto wiedzieć, że jeśli czujemy iż łapie nas lekka gorączka, to naszym pierwszym krokiem nie powinno być branie tabletek. Niewiele podwyższona temperatura ciała oznacza, że organizm „walczy”, próbuje sam się wyleczyć.

Nie należy mu zatem w tym działaniu przeszkadzać, a jedyne co możemy zrobić by mu pomóc, to położyć się do łóżka i porządnie wygrzać. Zazwyczaj na drugi dzień jesteśmy już zdrowi.

Picie dużych ilości napojów jest wskazane przy niemal każdej chorobie, jednak niektóre domowe specyfiki działają o wiele lepiej niż zwykła woda czy sok. Przede wszystkim powinniśmy pić ciepłą herbatę z miodem i sokiem, gdyż wszystkie te składniki mają właściwości łagodzące różne objawy.

Ze sposobów bardziej nietypowych można wymienić np. syrop z cebuli. Niekiedy dodaje się też do niego czosnku, co o wiele bardzie pogarsza walory smakowe, ale oba te składniki mają działanie przeciwwirusowe.

Przy katarze możemy stosować domowe inhalacje – pochylamy się nad miską z gorącą wodą, do której dodajemy kilka kropel olejków eterycznych, rumianek lub lawendę. Przykrycie się ręcznikiem i wdychanie takich oparów przez kilkanaście minut sprawi, że nasze drogi oddechowe staną się o wiele bardziej drożne.

Rosół z kury, stawianie baniek, chłodne oraz gorące kąpiele czy inne rodzaje własnoręcznie przyrządzanych napojów także dobrze działają na schorowany organizm, ale warto wiedzieć, że niwelują one objawy, lecz nie są w stanie wyleczyć nas z poważniejszych chorób.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *