Choroby sezonowe

Malarone informacja dla pacjentów

Choroby sezonoweBycie chorym to nic przyjemnego – to oczywiste. Nie ma wyjątku, kiedy będziemy chorzy: może nam się to przytrafić wiosną, latem albo jesienią lub zimą.

Statystyki jednak oraz nasze wyniesione z domu doświadczenie pokazuje, że wirusy chorób łapią się nas zazwyczaj w miesiącach „zimnych”.

Wiosna też jest zdradliwą porą roku – zaczyna się robić ciepło, więc przy wychodzeniu z domu darujemy sobie ubieranie kurtek, a niektórzy odważni wychodzą w samym krótkim rękawku!

Choroby tylko na to czekają i biorą się za nas w najmniej oczekiwanym momencie. Wystarczy krótkie wystawienie się na przeciąg, deszcz padający podczas spaceru i już możemy być pewni, że najbliższy tydzień spędzimy w łóżku z gorączką.

Wśród sezonowych chorób można wymienić chociażby katar, „popularną” grypę, bolesną anginę czy równie nieprzyjemne co niebezpieczne zapalenie oskrzeli. Żadnej z tych chorób – nawet pospolitego kataru – nie powinniśmy bagatelizować, gdyż wszystkie one mogą się przemienić w przypadłości, z których ciężko potem wyjść.

Nie oznacza to jednak, że z każdą złapaną chorobą powinniśmy iść do lekarza – czasem wystarczy kilka dni przeleżeć w ciepłym łóżku, leczyć się domowymi sposobami i w krótkim czasie jesteśmy jak nowo narodzeni.

Jeśli w czasie kataru lub grypy jesteśmy pod opieką mamy, babci lub dziewczyny, to wygraliśmy los na loterii – te kobiety z pewnością znają domowe sposoby walki z wirusami, których walory smakowe czasem mogą wywołać u nas mieszane uczucia (słynne mleko z miodem i czosnkiem…), ale postawią nas na nogi w jeszcze krótszym czasie.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *