Angina

Angina

| 0 comments

Krem jest najlepszym środkiem do pielęgnacji skóry bardzo skuteczny Astma lek

Inaczej zwana zapaleniem gardła jest również chorobą przenoszoną drogą kropelkową, która najczęściej łapie nas w okresach zimowych, ale nie budzi zdziwienia jej obecność w innych miesiącach.

Podczas jej przechodzenia ważne jest, by nie przemęczać się zbytnio i nie opuszczać łóżka, narażając tym samym osoby postronne na zarażenie się. Angina w niektórych przypadkach może przejść sama, jednak lepiej zaraz po jej złapaniu udać się do lekarza, który przepisze nam stosowne antybiotyki leczące te chorobę w mgnieniu oka.

Kiedy możemy być pewni, że zaraziliśmy się anginą? Przede wszystkim boli nas gardło – i to nie jest „zwykły” ból. Potrafi on być tak dokuczliwy, że przeszkadza nam w przełykaniu jedzenia, napojów, a czasem nawet miewamy problemy z mówieniem. Do tego dochodzi bardzo wysoka gorączka, która wywołuje u nas uczucie całkowitego rozbicia, oraz zmęczenie organizmu połączone z bólami stawów i kości.

Przy leczeniu anginy ważny jest nie tylko czas, w którym zaczniemy z nią walczyć, ale też udanie się do lekarza. Warto prócz przepisanych przez niego leków brać również specyfiki zbijające gorączkę, co sprawi, że będziemy czuli się lepiej.

W czasie leczenia istotne jest wypijanie dużej ilości płynów (niektórzy twierdzą, że chłodne mleko dobrze łagodzi objawy) i spożywanie posiłków, które nie będą podrażniały naszego i tak już bolącego gardła. Nieleczona angina – co nie dziwi – potrafi być groźna i prowadzić do chorób, przy których zapalenie gardła wydaje się błahostką.

Napisz odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *